One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present   [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeThu 1 Apr 2010 - 2:10

Μολις κατεφυγαν στο καραβι τους τους ακολουθησα και ανεβηκα και εγω. Τοτε ολοι οι πειρατες αρχισαν να γελανε και να λενε πως επεσα στη παγιδα τους. Δεν ειχα σκοπο να χασω εδω. Ετοιμασα τις μπουνιες μου με φωτια και αρχισα να βαραω το καραβι και οποιον ερχοταν κοντα μου. Δεν υπηρχε σωτηρια για οσους ηρθαν στο νησι. Ευτυχως που ειχα μαθει να μετατρεπω τα χερια μου σε φτερα. Με τα φτερα ανεβηκα ψηλα και αρχισα να καιω τα πανια του πλοιου. Αρχισ να παιρνει ολοκληρο φωτια. Οι πειρατες μου εριχναν αλλα οι σφαιρες η καιγοντουσαν στο δρομο η περναγαν απο μεσα μου. Ειμουν ολος φωτια. Οι πειρατες ηταν απελπισμενοι. Πολλοι πηδαγαν στη θαλασσα. Αλλοι με παρακαλαγαν να μην τους σκοτωσω. Δεν μπορουσα να τους ακουσω ομως. Η οργη με ειχε τυφλωσει και κουφανει.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present   [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeThu 1 Apr 2010 - 2:36

Τους χτυπουσα ολους... ολους ανελειτα. Επιασα το πιο γομαρι απο ολους εκει και αρχισα να του ριχνω Sky Flame Swing μεχρι που το κεφαλι του διαλυθηκε εντελως και αναγκαστικα να τον πεταξω στην θαλασσα. Στους υπολοιπους εσκαγα απλα χτυπηματα με φωτια. Εμειναν 10 περιπου. Το πλοιο ειχε καει σχεδον ολοκληρο. Εκεινοι μαζευτικαν σε μια γωνια που δεν ειχε μαζευτει φωτια και προσπαθησαν να ξεφυγουν. Ο Comar ηρθε και εκατσε στον ωμο μου. Ηταν τα τελευταια τους δευτερολεπτα. Περναγα μεσα απο τη φωτια. Γινομουν ενα με αυτην. Οι πειρατες ειχαν τρομοκρατηθει τοσο που εμπαιναν μεσα στο φωτια και καιγοντουσαν μονοι τους. Ο τελευταιος εκλεισε τα ματια. Σηκωθηκε και κατευθηνθηκε προς το μερος μου. Τον επιασα και του εκανα το πιο δυνατο μου Part-Body Transformation [Flame Airdrop]. Εσκασε με δυναμη πανω στο πλοιο ανοιγωντας του τρυπα. Το πλοιο αρχισε να βυθιζεται.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present   [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeThu 1 Apr 2010 - 2:42

Δεν ειχα αφησει κανεναν ζωντανο. Με τα φτερα ανοιχτα εβλεπα απο κατω μου το θεαμα του φλεγομενου πλοιου. Για σιγουρια πηγαινα σε καθε εναν πειρατη και του εβαζα φωτια. Σε εκεινη την ηλικια εμαθα να πολεμαω και τοτε εβγαλα το σημα μου για να κανω την κυβερνηση να με μαθει. Ευτυχως που ρωτησα εναν πειρατη για την τωρινη τοποθεσια του Don Krieg. Μου ειπε πως ηταν στο East Blue πως θα ταξιδευε εκει για καποιο χρονικο διαστημα. Οταν γυρισα στην πολη ολοι με υποδεχτηκαν ως ηρωα. Περναγαν τα χρονια καθως ειμουν αφοσιωμενος στη προπονηση μου και μονο, μεχρι που εφτασα στο σημερα. Ετοιμος να την κανω απο το νησι.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present   [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeThu 1 Apr 2010 - 2:49

Δεν ειχα πει σε κανεναν τιποτα. Ειμουν πλεον ετοιμος να παω σε περιπετειες περα στη θαλασσα. Το ειχα αποφασισει πως θα γινω πειρατης για να σκοτωσω τον Krieg. Αυτη η αποφαση θα μου καθοριζε ολοκληρο το μελλον. Ελπιζω να εκανα το σωστο. Το νησι ομως ειμουν σιγουρος πως θα ηταν υπο επιθεση και αλλες φορες. Δεν ηθελα κανεναν να υποφερει. Αποφασισα να καψω ολοκληρο το νησι. Δεν θα εμενε τιποτα. Ετοιμαστηκα, εφτιαξα τη σχεδια μου και ανυψωθηκα ετοιμος να καψω την πολυαγαπημενη μου περιοχη. Θα ηταν λιγο δυσκολο καθως εδω εμενα απο 2 χρονων. Ειχα ετοιμασει τη σχεδια στη θαλασσα. "Αντιο"
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present   [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitimeThu 1 Apr 2010 - 4:52

Αρχισα να βαζω φωτιες στο μικρο χωριο και μετα στο μεγαλο νεκροταφιο. Ειχε πολλα φυτα οποτε η φωτια εξαπλωθηκε γρηγορα. Οι πολιτες δεν ηξεραν τι τους περιμενει. Το μισο νησι ειχε ηδη πιασει φωτια και εμενε αλλο μισο ακομη. Οι γαλαζιες φωτιες ηταν αιωνιες δηλαδη εσβηναν μονο οταν εγω ηθελα. Περιτρυγιρισαν ηδη την πολη. Οι πρωτες κραυγες ακουστηκαν. Λιγη ωρα μετα οι φλογες τυληξαν ολοκληρη την πολη και εκαψαν ολους τους πολιτες. Το θεαμα αυτο ηταν ταυτοχρονα και λυπηρο και φανταστικο. Πρωτη φορα εβλεπα τις φλογες μου τοσο ευχαριστημενες. "Εφαγαν" ολο το νησι μεσα σε μια ωριτσα. Ηταν καταπληκτικο. Ανεβηκα στην βαρκα και εβαλα για νεο προορισμο το νησι Centaurea. Δεν ηξερα τιποτα για αυτο αλλα το μονο που ηθελα ηταν δυναμη. Κανεις δεν εμεινε για να πει ιστοριες για το νησι του Micqueot, γιατι απλα..... το νησι μολις σβηστηκε απο τον χαρτη....

Τέλος Phoenix Marco's Past->Present
Back to top Go down
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present   [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη]The Past Of Blackbeard
» [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past
» [Ολοκληρωμένη]Ryohei's Past, Beginning Of Guardians [Part 2]
» [Ολοκληρωμένη]Ryohei's Past, Beginning Of Guardians [Part 1]
» [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: North Blue Sea :: Micqueot-
Jump to: