One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...

Go down 
AuthorMessage
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:12

Ο Nicolas γεννηθηκε
στην Loguetown. Ο πατερας του ηταν Marine Captain και ο ιδιος ο Nicolas
προοριζοταν να γινει το ιδιο. Ο πατερας του του ειχε υποσχεθει οτι θατου
εδειχνε ενα φρουτο αν αποφασιζε σοβαρα να εκπαιδευτη και να γινει ενας σοβαρος
και δυνατος Marine. Ο Nicolas εκανε αυτο που επρεπε αλλα και που ηθελε, ο
πατερας του του εδειξε το φρουτο και του ειπε οτι το ειχε αποκτησει απο μια
μεγαλη και σκληρη μαχη με εναν αδιστακτο πειρατη στον οποιο με τιποτα δεν
επρεπε να φτασει το φρουτο. Ο Nicolas ηθελε το φρουτο αλλα ακομα και οταν μπηκε
στους Marines ο πατερας του δεν δεχτηκε να του αποκαλυψει την τοποθεσια του.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:13

Ωστοσο σε μια μαχη με
πειρατες σε μια πολη, ο Nicolas και ο πατερας του ειδαν ποσο αδιστακτα
φεροντουσαν οι Vice-Admirals ακομα και στους αθωους πολιτες. Ο πατερας του
προσπαθησε να σταματησει αυτην την τρελα αλλα στο τελος επεσε νεκρος απο τις
συνεπειες της Μαυρης Δικαιοσυνης. Πριν πεθανει ειπε στον γιο του γαι το φρουτο.
Ο Nicolas το βρηκε, το εφαγε και εφυγε απο τους Marines αφου τους σιχαθηκε και
τους μισησε. Τον κοσμο εξαλλου μπορουν να τον κανουν καλυτερο και πειρατες, οχι
πειρατες σαν τον Μαυρογενη που τα καταστρεφε ολα αλλα σαν τον Λουφη που ειχε
ιδανικα και αξιες...
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:15

Μετα απο αυτη την
προδοσια οι Marines με θελουν νεκρο ή κλειδωμενο στο ιμπλελ νταουν. Πρεπει να
φυγω απο την πολη και καλυτερα να μην μπω στην μεγαλη γραμμη μονος. Μεσα στις
σκεψεις μου βλεπω ενα περιπολο των Marine να τρεχει καταπανω μου...



Σκατα, με ειδανε.
Μερικες Meteor punches και ξανα μονος βυθισμενος στις σκεψεις...



Πιο μπροστα
μεγαλυτερο μπλοκο, πολλα τα ατομα και με kairouseki nets, κλυτερα να την κανω
γρηγορα.



Καλω εναν μετεωριτη,
ανεβαινω πανω και χανομαι στον ουρανο, βλεποντας τις φιγουρες να μικραινουν οσο
εγω χανομαι στα συννεφα...
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:20

Φτου ακομη ακολουθουν
τον μετεωριτη.



Ιδεα!


Πηδαω απο τον
μετεωριτη και προσγειωνομαι στα σοκακια της Loguetown, οι marines ακομη
ακολουθουν τον μετεωριτη.



-Ουφ, γλιτωσα.


Διπλα μου ενα
εστιατοριο, φαινεται κακοφημο και φτηνο, οτι πρεπει.



Μεσα εχει ενα κλιμα
αποσυνθεσης αλλα μου προσφερει αρκετη καλυψη για τωρα.



Καθομαι σε ενα
τραπεζι. Μια ομορφη σερβιτορα ερχεται για να παραγγειλω, της λεω τι θελω.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:21

Πισω απο το χαμογελο
της εβλεπα καθαρη πικρια και πονο, παρατηρω μελανιες στο χερι της...
-Ακομη να παρεις
παραγγελια? Εγω φταιω που σε βαζω σερβιτορα μπας και με την ομορφια σου φερεις
κανα πελατη. Σε οικο ανοχης θα σε παω!
Οι υποψιες μου
επιβεβαιονονται:
η κοπελα
κακοποιειται.
κατι πρεπει να
κανω...
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:25

Το γευμα τελειωσε.
Δεν μπορεσα να αποσπασω απο την σερβιτορα τη παραμικρη πληροφορια. Καθε φορα
που της επιανα συζητηση ο ανδρας απο μεσα την φωναζε. επιτηδες μαλλον.



Πληρωνω και βγαινω
εξω. Ας τακτοποιησω το θεμα πριν φυγω. Θα τους παρακολουθησω και οταν βρω την
ευκαιρια θα βοηθησω την κοπελα...



Ωχ οχι παλι. Οι
περιπολοι των marines εχουν γινει ανυποφοροι.



Ισως καποιος πειρατης
με μεγαλη φημη ειναι στην πολη. Αυτο ομως δεν τους εμποδιζει να με κυνηγησουν.
Ελεος το σχεδιο για την απελευθερωση της κοπελας θα περιμενει. τωρα? ΤΡΕΞΙΜΟ.



Ετυχως που τα σοκακια
ειναι δαιδαλωδη και καταφερα να ξεφυγω παλι. Κατι πρεπει να κανω ομως δεν
γινεται να με κυνηγουν ολοι ετσι....
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:26

Ηρθε το βραδυ, πρεπει να προλαβω...
Αν κλεισει το μαγαζι θα χρειαστει να περιμενω την επομενη μερα για να εκπληρωσω τον στοχο μου. με 2 μικρους μετεοριτες να φωτιζουν τον δρομο βρισκω το μαγαζι.
Ειναι κλειστο... ΑπετυχαSad
Ομως κατι ηχοι ακουγονται απο μεσα...
Βρισιες και κλαματα... Χωρις να χασω χρονο μπαινω μεσα... Σε μια γωνια ειχε στριμωχτει η κοπελα και με κοιτουσε...
- Ποιος εισαι εσυ? ειπε με παγερη φωνη, σε ξερω ο σημερινος, μοναδικος πελατης μας... Τι θελεις? Σου γυαλισε η κορη μου? Στην δινω αμα θες, αλλα θα με πληρωσεις καλα, τετοιο σωμα δυσκολα το αφηνω να φυγει. ΧΑΧΑΧΑ
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:27

Αηδιασα, ο ανθρωπος αυτος ειναι ενα τερας. Και οι Marines ασχολουνται με αθωους που βοηθανε ανθρωπους εστω και αν αυτοι ειναι πειρατες, ενω στον κοσμο κυκλοφορουν ανθρωποι σαν τον "πατερα" της κοπελας. Ελεος!
Του ριχνω μια μπουνια. Απλη ισα ισα να αναισθητοποιηθει. Δεν θελω φονο στα χερια μου εστω και αν καποιοι νομιζουν οτι θα το αξιζε...
-Ελα, θα σε παρω μακρια. Ψιθυριζω στην κοπελα
-Οχι! οχι! θα με σκοτωσει οταν συνελθει. Ξεσπαει αυτη.
Την τραβαω και την βγαζω απο το μαγαζι.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:27

Την νυχτα την περασαμε σε ενα ξενωνα στην αλλη μερια της πολης. Ξαπλωσα στο πατωμα αν και δεν εκλεισα ματι ολη την νυχτα. Πως ειναι δυνατον να συμβαινουν τετοια πραγματα κατω απο την μυτη των Marines? Ενας τετοιος marine ηθελα να ειμαι που να νοιαζεται και να τους προσεχει ολους... Αλλα και αυτοι χειροτεροι και απο τους χειροτερους πειρατες ειναι.
Η κοπελα κοιμοταν σαν αγγελος. Ηταν πολυ ομοργη ομως τα σημαδια κουρασης και κακοποιησης ηταν ξεκαθαρα.Αυριο πρεπει να την διωξω.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:27

Το πρωι μια εκπληξη μας περιμενε στην εισοδο του ξενωνα.
Το βραδυ ειχε ξυπνησει ο πατερας της και ειχε ειδοποιησει τους marines. Αυτοι ειδοποιησαν ολα τα καταλυμματα στην πολη και κινητοποιηθηκαν κρυφα. Ετσι το πρωι, στεκομουν αντικρυ σε πολλους marines.
-Αυτη ειναι, ουρλιαξε ο πατερας της, η μονακριβη κορη μου, μου την πηρε ο αλητης!
Τι ειρωνεια! Τι θρασος!
Βρεθηκα αμεσως μπροστα του και του εριξα μια μπουνια, μετεωριτη αυτη τη φορα ελπιζονταν να μην τον σκοτωσα αμεσως αλλα να πονεσει πριν συμβει αυτο. Στην συνεχεια χτηπυσα 2 marines και πηρα την κοπελα να φυγουμε. Δυστυχως μια σφαιρα με χτυπησε στο μπρατσο. Βριζοντας που δεν ημουν αρκετα προσεκτικος καλω ενα μετεωριτη και με την καλυψη του ανεβαινουμε πανω και φευγουμε... Ελπιζω να την βγαλουμε καθαρη....
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:28

Προσγειωνομαι λιγο πριν απο το λιμανι της πολης...
-Πρεπει να κρυφτουμε, ειδαν που προσγειωθηκαμε! λεω στην κοπελα.
-Ναι αλλα το τραυμα σου... Ασε με να το φροντισω, απανταει ηρεμα.
-Μετα! τωρα κινδυνευουμε...κινδυνευεις!!!
-Εκει βλεπω ενα εγκατελειμενο σπιτι τι λες? με ρωταει.
-Οτι πεις...
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:28

Το σπιτι πρεπει να ηταν εγκαταλελειμενο καιρο...
Υπηρχαν μερικα ποτηρια σε ενα τραπεζι, κατι σκονισμενα πιατα στα ραφια, κανενα κρεβατι, και κατι σπασμενες κορνιζες.
-Γκαντεμια δεν εχει οινοπνευμα! λεει η κοπελα
-Δεν πειραζει. χρησιμοποιησε αυτο για να καψεις την πληγη.
Της δινω το μενταγιον με τον μικρο μετεοριτη, αυτος θερμαινεται πολυ και εκεινη χωρις να ρωτησει τιποτα το σπρωχνει στην πληγη. Με δυσκολια κρατησα την κραυγη πονου απ'το να βγει απο ταχειλη μου.
Ενω συνεχιζε να φροντιζει την πληγη:
-Ποιο ειναι το ονομα σου?
-Ντεπυ. Το δικο σου?
-Nicolas
-Εκτιμω οτι εκανες για μενα Nikolas αλλα τωρα τι θα γινει? Αν ξαναγυρισω πισω θα με γδαρει ο πατερας μου και εσυ θα πεσεις στους marines....
Μη σε νοιαζει το μετα. Ευχαριστω για οτι κανεις εσυ τωρα για μενα. Και μην με υποτιμας
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:28

Με μια δεμενη και περιποιημενη πληγη, ηρθε η ωρα να φυγουμε...
-Βγες απο εκει Προδοτη των marines! Παρεδωσε την ομηρο σου αμεσως! Στο ονομα της δικαιοσυνης!
Σιγουρα ειναι η Tashigi μονο αυτη μπορει να μιλαει με τοση αφελεια. Την ειχα ακουσει καμια φορα να λεει τα παραμυθακια της περι δικαιοσυνης, οταν ημουν με τον πατερα μου. Ομως δεν ειχε δει οτι ειδαμε εμεις!
καλεσα εναν μετεοριτη ο οποιος εσπασε την οροφη και προσγειωθηκε μεσα στο σπιτι, ανεβηκαμε γρηγορα και την ωρα που ανοιγε η πορτα πεταχτηκαμε εξω.
Για αλλη μια φορα ξεφευγαμε στο τσακ, αν και τωρα ευτυχως δεν ειχα καμια σφαιρα καρφωμενη στο μπρατσο μου.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:29

Ο αερας ηταν πολυ δροσερος. περασαμε απο την πλατφορμα που ειχε εκτελεσθει ο Βασιλιας των πειρατων. Ποσες φορες την ειχα δει, ο πατερας μου μου ειχε πει για το πως εκεινη ημερα απο ημερα νικης των marines εναντια στους πειρατες, μετατραπηκε στην εναρξη της χρυσης εποχης των πειρατων.
-Αυτος ο Ανθρωπος, μου ελεγε, ηταν βασιλιας και πεθανε σαν βασιλιας.
Φυσικα το χαος που προκαλεσε με τα τελευταια του λογια εμεις επρεπε να το καθαρισουμε... Αν και το χαος που προκαλουν οι marines τελικα δεν ειναι μικροτερο.
-Θα παμε στο εστιατοριο σας, ειπα στην Νιλμαρα, πρεπει να παρουμε προμηθειες αν ειναι να φυγουμε απο εδω και ας πουμε και ενα γεια στον πατερα σου...
Αυτη εγνεψε καταφατικα.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:31

Φτανοντας στο εστιατοριο τους, οι marines ακομα μας ακολουθουσαν αλλα ηταν μακρια. Δεν εστειλα τον μετεοριτη ξανα στον ουρανο αλλα το αφησα να περιμενει εκει μπροστα απο το μαγαζι.
-Γρηγορα! εκανε εντρομη η Νeλμiρα
Μπηκα μεσα, ο πατερας της λουφαξε στην γωνια
-Τι.. τι κανεις εσυ εδω? Που ειναι η κορη μου?
-Η σκλαβα σου εννοεις? Η ιεροδουλη σου? Η σερβιτορα σου? γιατι μονο αυτα ειναι!
-Ποιος εισαι εσυ να μου κανεις παρατηρησεις? Εσυ? ενας βρομερος πειρατης.
Χωρις να πω τιποτε μπηκα στην κουζινα, πηρα καποια πραγματα και βγηκα εξω. Δεν αξιζε παραπανω σαλιο ο τυπος...
Ξαναανεβηκαμε στον μετεωριτη και φυγαμε.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:31

Λιγο ποιο περα την αφησα να κατεβει απο τον μετεοριτη και να κρυφτει ενω εγω θα τραβουσα μακρια τους marines μεχρι την νυχτα οποτε και θα φευγαμε απο την Loguetown.
Αφου την αφησα, συνεχισα την πορεια μου και ειδα ευχαριστημενος τους marines να ακολουθουν εμενα. Το σχεδιο ειχε πετυχει.
Προσγειωθηκα κοντα στην πλατφορμα και αναμειχθηκα με στο πληθος. Οι marines αρχισαν να σπρωχνουν τον κοσμο, να φωναζουν ενω ενας πυροβολησε μεσα στο πληθος, χωρις να σκεφτει τις συνεπειες, ευτυχως κανενας δεν τραυματιστηκε.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:31

Με ειδαν, βγηκα απο το πληθος και αρχισα να τρεχω, στριβω σε εναν δρομο, βλεπω μια μηχανη και ενα τυπα να την εχει στημενη εκει και να περιμενει καπνιζοντας 3-4 πουρα μαζι.
-Καποια μερα θα παθεις καρκινο, φωναξα
-Παραδωσου Saint, εσυ και ο πατερας σου εμποδισατε την δικαιοσυνη και εσυ δεν εχεις τιμωρηθει ακομη για της πραξεις σου, τις παλεις και τις καινουριες, φωναξε ο Smoker.
-Οχι σημερα.
Μεταβολη και πισω, ηδη ομως ο δρομος ηταν κλεισμενος απο την Tashigi και πολλους marines. Σπαω μια πορτα μπου ηταν διπλα μου και μπαινω στο κτιριο ακριβως την στιγμη που ακουσα WHITE OUT.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:31

Τρεχω αφηνιασμενος μεσα στα κτιρια, πηδαω απο παραθυρο σε παραθυρο, με ενα συννεφο καπνου να με πλησιαζει σταθερα απο πισω... Δυσκολα τα πραγματα, σκεφτομαι. Ομως πολλες φορες το μυαλο ειναι πιο χρησιμο απο την δυναμη ακομα και αν ειναι δυναμη απο DF. Βγαινω ξανα στον δρομο και αρχιζω να τρεχω με κοντρα τον ανεμο. Ο καπνος ειναι πιο ελαφρυς απο τον κρυο αερα θα τον δυσκολευε παρα πολυ να με ακολουθησει σε αυτη την μορφη. Το σχεδιο πετυχε, ο Smoker δυσκολευεται πλεον να με ακολουθησει. Μπροστα μου καμια 10αρια marines με σπαθια, με επιδεξιες κινησεις τους νικω και προχωρω ευθεια. Πρεπει να τους χασω, πρεπει να βρω παλι την Ντεπυ.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:32

Βρισκω την Ντεπυ κρυμμενη εκει που συμφωνησαμε. Κατι ομως δεν παει καλα. Απο πισω της εμφανιζεται ενας βαθμοφορος, ο οποιος την σημαδευει με οπλο.
-Ελα μαζι μας Saint και δεν θα παθει τιποτα, λεει ηρεμα
-Συγνωμη, ξεσπασε κλεγοντας η Ντεπυ, δεν μπορεσα να κρυφτω αρκετα καλα.
-Δεν πειραζει, Απαντω
-Ελα προς τα εδω να σου περασουμε kairouseki handcuffs, με διαταζει ο Ναυτικος
Πλησιασα οσο χρειαζοταν
-Meteor Punch!
To κοκκινο χερι νου τον βρικε στο πιγουνι πριν προλαβει να αντιδρασει. Οι αλλοι marines παγωσαν. Αδραξα την ευκαιρια και αρχισα να τρεχω ενω παραλληλα καλεσα τον μετεωριτη να ερθει.
ειχε ερθει η ωρα!
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:32

Καθως τρεχαμε να ξεφυγουμε πεταξα λιγο αγαρμπα ειναι η αληθεια την Ντεπυ πανω στον μετεωριτη.
Πισω μας οι σφαιρες βροχη. Μπροστα μας ειδα τον Smoker και την Tashigi μαζι και με αλλους marines. Εβαλα ολη μου την αυτοσυγκεντρωση και δυναμη για να στριψω εγκαιρα τον μετεωριτη, στριβωντας πηδηξα πανω του. Μπροστα μας απλωνοταν ο ωκεανος, το East Blue, μακαρι να μπορουσα να φτασω εκει, δεν θα μπορουσε να με ακολουθησει ο Smoker.
Τωρα πλεον ερχοταν με μεγαλη ταχυτητα, και ο ανεμος ηταν με το μερος του. Δεν εχω τιθασευσει ακομα την δυναμη των μετεωριτων και ο ελεγχος και η ταχυτητα του μεταφορικου μας μεσου ηταν περιορισμενη.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 17:32

Ο Smoker Πλησιαζε. Το ιδιο και η θαλλασσα. Ο καπνος αρχισε να τυλιγει τον μετεωριτη και τοτε... βγηκαμε στα ανοιχτα. ο Smoker σταματησε ισα ισα πρην πεσει μεσα τσον ταφο των DF users... Ειχαμε φυγει... ΜΠΑΜ Προλαβα να δω τον βαθμοφορο marine με το κοκκινο σημαδι απο την μπουνια που του ειχα ριξει στο πιγουνι να πυροβολει και... η Ντεπυ πεφτει διπλα μου.
Οχι, οχι, οχι...
Ειναι ακομη ζωντανη δεν ειναι θανασιμο το χτυπημα αλλα πρεπει να δει συντομα ιατρο...
Πισω δεν υπαρχει αρα πρεπει να βρω ενα νησι με ιατρο... Αφηνω στην τυχη αυτη την δουλεια και αρχιζω να φροντιζω την πληγη της.
-Θα κανω τα παντα για σενα, της ψυθιριζω στο αυτι. Ελπιζω να το ακουσε.

ΤΕΛΟΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ ΣΤΗ LOGUETOWN
Back to top Go down
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη... Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη] Ace Begins
» [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη
» [Ολοκληρωμένη]The Past Of Blackbeard
» [Ολοκληρωμένη]The Armagedon in Agony! save the Girl! Η Σωτηρια...
» [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Steals! The theft! Η κλοπη και το ονειρο...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: East Blue Sea :: Logue town-
Jump to: