One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]

Go down 
AuthorMessage
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 14:35

Τελικά η καταιγίδα ηρέμησε γρήγορα σχετικά και η Robin ήθελε να ζήσει την εμπειρία πάνω στο θηρίο.Αφήσαμε λοιπόν την βάρκα και με μεγάλες ταχύτητες πετούσαμε προς το Micqueot.Φτάσαμε στο Micqueot μια μέρα νωρίτερα.Αν ερχόμασταν πετώντας απ'την αρχή θα φτάναμε μετά από λίγες ώρες,απ'την ώρα που θα ξεκινούσαμε.Αφού προσγιοθήκαμε,την ρώτησα αν ήθελε να περπατήσει ή οχι,για να την πάρω στην αγκαλιά μου.Μου είπε πως νιώθει πολύ καλύτερα και μπορεί να περπατήσει εγώ την παράκουσα όμως και την πήρα αγκαλιά μου.


Last edited by avaton on Sat 3 Apr 2010 - 20:15; edited 2 times in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 14:42

Μπαίνοντας στην πόλη εγώ και η Robin αντικρίσαμε ένα ερήπειο.Το μόνο σίγουρο είναι πως εδώ είχαν επιτεθεί πειρατές.Παντού υπήρχαν αίματα,ακροτηριασμένα μέλη.Μπορούσα με ευκολία να διακρίνω τις ναυτικές στολές πάνω σε μερικά πτώματα.Εδώ πρέπει να έχει γίνει μεγάλη μάχη,αλλά γιατί σε ένα τέτοιο νησί; Δεν υπάρχουν κίνητρα...Στο βουνό είδα καπνό.Εκεί θα υπάρχει κάποιος επιζών,σκέφτηκα.Και αρχίσαμε να πηγαίνουμε προς την μεριά από όπου ερχόταν ο καπνός.Η Robin φαινόταν κάπως αναστατωμένη!


Last edited by avaton on Sat 3 Apr 2010 - 20:15; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 16:19

Αν πηγαίναμε με τα πόδια θα καθηστερούσα πολύ και θα φτάναμε αργά στον λόφο.Γι'αυτό έβαλα την Robin στην πλάτη μου και έβγαλα φτερά.Στην καλύβα δεν ήταν κανείς,υπήρχε μόνο μια σόμπα η οποία άναβε ακόμα.Ήταν παλιομοδίτικο αλλά πολύ κομψό από μέσα.Στους τοίχους υπήρχαν Wanted Posters από έναν πειρατή ονόματι Don Krieg.Είχα ακούσει κάποια πράματα γι'αυτόν πως είναι ο δυνατότερος όλου του East Blue και έχει υπό τον έλεγχο του πάνω από 50 γαλέρες.Από αυτά που μπορώ να καταλάβω ,αυτός που επιτέθηκε το νησί αυτό ήταν μάλλον ο Don Krieg και τα άτομα που μένουν εδώ ζητάνε εκδίκηση!


Last edited by avaton on Sat 3 Apr 2010 - 20:15; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 16:42

Ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και μπαίνει μέσα ένας άντρας.Ήταν ψιλός,είχε πολλά μούσια και φορούσε μια πολύ παχιά πανοπλία.Μόλις μας είδε άρχισε να φωνάζει,να φύγουμε από εδώ αλλιώς θα μας σκότωνε με το όπλο που κρατούσε.Τότε το Syu ξετυλίχτηκε απ'το πόδι μου το έπιασα στο χέρι μου και άρχισα να τον μαστιγώνω αλύπητα,σπάζοντας την πανοπλία του.Στην συνέχεια το Syu τυλίχτηκε γύρω απ'το σώμα του και άρχισε να του σπάει τα κόκαλα.Όσο γινόταν αυτό εγώ κοιτούσα στα μάτια τον άντρα που τώρα είχε πάρει ένα φοβισμένο υφάκι.

-Να προσέχεις πως μιλάς όταν είναι παρόν μια κυρία.
-Συγνώμη συγνώμη,νόμιζα πως είστε πειρατές.Αφήστε με! Συγνώμη!

Δεν είχα σκοπό να τον αφήσω πριν πεθάνει αλλά η Robin είπε,να ακούσουμε τι είχε να μας πει!Τότε επέστρεψε το Syu στο πόδι μου και τυλίχτηκε ξανά.
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 17:03

Τον έπιασα απ'τον λαιμό και τον σήκωσα στον αέρα,το ύφος του ήταν φανερά πιο ανακουφισμένο από πριν που τον ήμουν έτοιμος να τον σκοτώσω αλλά συνέχιζε να με φοβάται.Τον ρώτησα κοιτώντας τον άγρια...

-Τι έχει γίνει σε αυτό το νησί; Γιατί είναι όλοι νεκροί;
-Πριν με-μερικά χρόνια ένας πειρατής απ'το East Blue αφάνισε όλο το χωριό μας.
-Πόσοι έχουν μείνει ζωντανοί;
-Εγώ και περίπου άλλοι 20.
-Που είναι όλοι αυτοί τώρα;
-Στο βουνό κρυμμένοι σε σπηλιές κάνουν προπόνηση κάθε μέρα για να πάρουνε εκδίκηση.

Τον πέταξα στο πάτωμα,πήρα την Robin και βγήκαμε έξω.Κοίταξα προς το βουνό και της είπα πως πάμε να τους βρούμε.Δεν απόρησε γιατί και τι τους ήθελα απλά μου έγνεψε με το κεφάλι της πως δεν έχει πρόβλημα!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 18:12

Στην Robin αυτό που με γοητεύει περισσότερο είναι το χαμόγελο της και το γεγονός οτι δεν είναι καθόλου περίεργη.Αφήνει τα γεγονότα απλά να κοιλήσουν και να βγάλει μόνη της τα συμπεράσματα χωρίς να ρωτάει "τι" και "πως".Φτάσαμε στις κορυφές του βουνού και κοιτούσαμε να βρούμε κάποια σπηλιά αλλά δεν υπήρχε τίποτα εμφανές.Τότε έκανα νόημα στην Robin να κλείσει τα αφτιά της.Και άρχισα να βγάζω κραυγές θηρίου.Όπως ήταν αναμενόμενο κάποιοι εμφανίστηκαν,για να ελέγξουν από που έρχονται αυτές οι κραυγές.Έκανα ελεύθερη πτώση προς το μέρος τους.Ήταν έτοιμοι για επίθεση,δεν είχα άλλη επιλογή έκανα ένα είδος Hell Utopia αλλά πολύ αδύναμο έτσι ώστε να μην τους σκοτώσω.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να τους τραυματίσει.
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 19:38

Άρχισα και φώναζα...

-Δεν είστε τίποτα μπροστά στον Don Krieg.Αν του επιτεθείτε το μόνο που θα καταφέρετε είναι να αφανίσετε και τους λιγοστούς κατοίκους που έχει αυτό το νησί πλέον.Αφήστε το σε εμένα...
Είπαν όλοι με φωνάζοντας.
-Και ποιος είσαι εσύ; Γιατί να σε εμπιστευτούμε;
-Είμαι ένας πρώην επαναστάτης.Εσείς καθήστε και προσπαθήστε να περάσετε την ζωή σας όμορφα και ειρηνικά.Το νέο κύμα που θα ξεσπάσει θα τσακίσει τον κάθε εξουσιαστή είτε αυτός είναι της παγκόσμιας κυβέρνησης ή κάποιος κομπλεξικός πειρατής που διψάει για εξουσία και δύναμη όπως ο Don Krieg.
Όλοι κοιτούσαν ο ένας τον άλλον.
Παράλληλα με την συζήτηση η Robin φαινόταν ιδιαίτερα σκεπτική και έδινε μεγάλη προσοχή στα λόγια μου!
-Δεν ήταν ο Don Krieg στα σχέδια μου αλλά είδα την κατάσταση του νησιού σας και αποφάσισα να τον εξαφανίσω απ'τα ιστορικά των πειρατών.
Με αυτά τα λόγια έδωσα ένα τέλος στην "συνομιλία" μας ,πήρα την Robin και ξεκίνησα να φεύγω προς την παραλία.Αυτή την φορά με τα πόδια.


Last edited by avaton on Sat 3 Apr 2010 - 20:15; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 20:09

Μου ζήτησε να την αφήσω να περπατήσει.Την άφησα εγώ και την έδινα στύρηγμα τον ένα μου ώμο.Περπατούσε μια χαρά.
-Αναρώνεις αρκετά γρήγορα θα έλεγα Robin.
Κοιτούσε τα πόδια της καθώς έκαμνε βηματισμούς.
-Άσε με τελείως να δοκιμάσω μόνη μου.
-Οχι,οχι δεν θα ήταν σωστό αυτό.Μην βιάζεσαι να περπατήσεις!
Τότε βγήκαν δύο χέρια απ'το πάτωμα και έπιασαν τα πόδια μου,έτσι ώστε να μην μπορώ να περπατήσω.Με κοίταξε η Robin και γελούσε καθώς περπατούσε μόνη της.Γέλασα και εγώ.Μετά ήρθε με αγκάλιασε.
Την σήκωσα ξανά στην αγκαλιά μου και περπατούσαμε μέσα στο δάσος που διασχίζαμε για να φτάσουμε στην παραλία.Μου μιλούσε για το παρελθόν της.Πραγματικά έχει περάσει δύσκολες καταστάσεις και έχει πέσει αρκετές φορές θύμα της κυβέρνησης.
-Θέλω να ακούσω και για σένα.Θέλω να μάθω κι άλλα πράματα για εσένα.Αυτές τις μέρες περάσαμε πολλά μαζί και θέλω να σε μάθω καλύτερα.
Κοίταξα μπροστά στον ορίζοντα και μια ακτίνα του ήλιου τρύπωσε μέσα απ'τα κλαδιά και φώτισε το πρόσωπο μου.
-Μην βιάζεσαι Robin.Αν σου πω για το παρελθόν μου και τα σχέδια μου για το μέλλον τώρα.Θα αλλάξει η άποψη σου για τον κόσμο.Το καλύτερο είναι όταν θα μπούμε στον νέο κόσμο να στα δείξω όλα ένα ένα.Υπάρχουν πολλά πράματα για αυτόν τον κόσμο που δεν ξέρει ο κόσμος.Πίστεψε με!
Τότε η Robin γύρισε απ'την άλλη και παρέμεινε σκεπτική.Αν της αποκάλυπτα τόσα πολλά θα ήταν μια χαζή κίνηση εκ μέρους μου.Καλύτερα να τα μάθει μέσα από εμπειρίες.
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 20:17

Σε όλο το δρόμο φαινόταν απογοητευμένη και δεν μου μιλούσε.Δεν μ'άρεσε αυτή η στάση και αποφάσισα να της φτιάξω το κέφι λιγάκι.
-Εντάξει,εντάξει θα σε πάω στο νησί όπου μεγάλωσα.Μόλις φτάσουμε εκεί θα σου μιλήσω για τα εφηβικά μου χρόνια και για την φωτιά που άναψε μέσα μου και μου άλλαξε την ζωή.Την φωτιά που με έκανε να ζήσω την ζωή ενός επαναστάτη!
Είχε χαρεί κάπως μόλις της είπα αυτά αλλά δεν φαινόταν καθόλου να συναρπάζεται.Την φίλησα για να σπάσω την μονοτονία και συνεχίσαμε.Μπήκαμε σε ένα εγκατελιμένο σπίτι χρόνων και κάθησε σε μια καρέκλα.Πήγα να πάρω κανένα φρούτο για να της δώσω να φάει,το νησί είναι γεμάτο με τροπικά δέντρα.Εκεί που περπατούσα ξαφνικά έπεσα μέσα σε μια τρύπα που δεν είχε τέλος καθώς έπεφτα πέταξα δύο αλισίδες για να σταματήσει η πτώση.Μόλις παίρνω την μορφή του δράκου όλο το σώμα μου τυλίγεται από πύρηνες αλυσίδες τις οποίες τις χρησιμοποιώ για μάχες ή να μεταφέρω καράβια!Το τέλος της τρύπας δεν φαινόταν και αποφάσισα να ρίξω φλεγόμενα πετρώματα για να φωτίσουν τον πάτο.Αυτό που είδα μπορώ να πω πως με σοκάρισε!


Last edited by avaton on Sat 3 Apr 2010 - 20:15; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 22:23

Καθώς έπεφταν οτιδήποτε στο ύψος τους φαινόταν καθαρά.Το μέρος ήταν ένα σύμπλεγμα από κατακόμβες και τα πετρώματα δεν έφτασαν ποτέ σε στερεό πάτο.Ο πάτος ήταν το νερό της θάλασσας.Με μια γρήγορη σκέψη κατάλαβα οτι το νησί είναι σαν μανιτάρι και πολύ πιθανόν να έρχονται άτομα κρυφά εδώ με Coated πλοία.Αυτό που δεν ξέρω όμως είναι "γιατί" και για πιο λόγο υπάρχουν όλες αυτές οι κατακόμβες...Βγήκα έξω πετώντας και το είπα στην Robin, δεν ήθελα να φύγω και να την αφήσω πολύ ώρα μόνη, πλέον δεν ξέρω ποιος μπορεί να εμφανιστεί εδώ άρα θα σιγουρευτώ πρώτα πως θα είναι ασφαλής και μετά θα φύγω για ψάξιμο.


Last edited by avaton on Sat 3 Apr 2010 - 20:15; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 22:41

Πήγα την βρήκα,σαν πρώτη κίνηση της έδωσα να φάει 2 φρούτα γιατί έπρεπε οπωσδήποτε να πάρει ενέργεια στην κατάσταση της.Μετά της είπα για το τι βρήκα και δεν ήθελε να την αφήσω μόνη της,οχι επειδή φοβάται αλλά επειδή θέλει απλά να έρθει και αυτή μαζί μου.Δεν ήθελα να την πιέσω απλά της είπα τι πιστεύω πως θα είναι καλύτερο να κάνει.Με αγνόησε και ήρθε μαζί μου.Κατεβήκαμε με την ιδιότητα της Robin,αν και είναι τραυματισμένη,έχει μεγάλη αντοχή για να χρησιμοποιεί άνετα το φρούτο της!Μπήκαμε στην πρώτη κατακόμβη και περπατούσαμε.Απ'την αριστερή μεριά του τοίχου υπήρχαν χρησιμοποιημένες δάδες,από χθες ή προχθές.Το μέρος το φώτιζα εγώ με το αριστερό μου χέρι που το είχα μετατρέψει σε φωτιά.Στο βάθος φαινόταν μια φωτιά να τρεμοπαίζει από την αριστερή μεριά,πήγαμε προς τα εκεί.Προς έκπληξη μας ήταν ένας άνθρωπος ο οποίος μόλις μας είδε μας καλοσώρησε και μας ζήτησε ευγενικά να καθήσουμε.

Δεν μαρέσει αυτή η συμπεριφορά σκέφτηκα.Ή μας μπέρδεψε με κάποιους που περίμενε και δεν ήξερε ποιοι είναι ή κάτι ετοιμάζει.Τύλιξα το Syu στο χέρι της Robin για να την προστατέψει αν πάει να κάνει καμία βλακεία.


Last edited by avaton on Sat 3 Apr 2010 - 20:15; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 22:59

Το Syu ήταν πολύ διακριτικό και μόλις δέθηκε πάνω στην Robin πέτρωσε,έτσι εύκολα το μπερδεύει κανείς με κάποιου είδους κόσμημα.Ο τυπάς ήταν μεγάλος σε ηλικία και φορούσε ένα Monocle στο μάτι του.Μας κοιτούσε ακόμα χαμογελαστός και χαρούμενος απ'το καλοσόρισμα.Κοιτούσε την Robin κυρίως.Ξαφνικά εμφανίζονται 4 άτομα,οι δύο πιάνουν την Robin και άλλοι δύο πιάνουν εμένα και με κωλάνε στον τοίχο.Η Robin ευτυχώς δεν πανοικοβλήθηκε και έμεινε ψύχραιμη, μέχρι να καταλάβουμε τι γίνεται εδώ.Μετά θα τους σκοτώσω όλους μαζί.
-Χαχαχαχαχαχα,σε αυτό το νησί όλα αυτά τα χρόνια δεν περνάνε πειρατές.Μόλις σας είδα ήξερα οτι θα πάρουμε πολύ χρήμα.
-Και γιατί έτσι; του είπα.
-Εσύ είσαι άχρηστος.Εσένα θα σε σκοτώσουμε και θα πάρουμε την επικύρηξη της Nico Robin.
-Ώστε είστε Bounty Hunters...
Είναι αφελής ο τύπος.Μπορεί να μην είμαι γνωστός πολύ στον κόσμο γιατί δεν συμφαίρει την κυβέρνηση να ξέρει για τις πράξεις μου αλλά είμαι απ'τους μεγαλύτερους καταζητούμενους επαναστάτες.Το οτι δεν το ξέρει με συμφαίρει ακόμα περισσότερο βέβαια.
-Χαχαχαχααχ,αλλά πριν την παραδώσουμε στα χέρια της κυβέρνησης θα χαρούμε πολύ να την βιάσουμε,ένας-ένας.
Κοίταξα τα δύο άτομα που με κρατούσαν.Τους πιάνω και γω,την επόμενη στιγμή ήταν πεσμένοι κάτω σε μαύρη καρβουνιασμένη μορφή.
-Μην-μην-μην μου πείς πως εσύ είσαι ο.....
Βγάζω το Slaughter και τον αποκεφάλισα!
Τους άλλους δύο,που κρατούσαν την Robin τους έδεσα στον τοίχο με το Syu.
Δημιούργησα ένα αντι-πυρικό Barrier γύρω της με το δεξί μου χέρι και απ'το στόμα μου έβγαζα λάβα με πολύ μεγάλους ρυθμούς.Όλο το νησί είχε γίνει λαμπάδα από κάθε τρύπα του νησιού εκτοξευόταν λάβα προς τον ουρανό λες και γινόντουσαν εκατοντάδες εκρήξεις υφαιστίων.


Last edited by avaton on Sat 3 Apr 2010 - 20:15; edited 2 times in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 1:26

Ξεκινήσαμε να περπατάμε αργά αργά για να βγούμε έξω.Εγώ μπροστά και η Robin από πίσω μου.Είχα το χέρι μου προς την κατεύθυνση της για να την κρατάω μέσα στο Barrier.Καθώς περπατούσαμε ένιωσα όλο το νησί να κουνιέται.Δεν ήμουν σίγουρος αν το προκάλεσα εγώ αυτό με την επίθεση μου.Αν το έχω προκαλέσει εγώ τότε μάλλον έχω καταστρέψει την βάση του μανιταριού και πολύ πιθανόν το νησί να βυθιστεί.Ξεκινήσαμε να πηγαίνουμε με γοργούς ρυθμούς για να μην γίνει ο τάφος μας αυτό το μερος.
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 5:55

Μόλις βγήκαμε έξω το νησί είχε σταματήσει να κουνιέται έντονα,έτριζε λιγάκι όμως.Τα πουλιά πανικόβλητα πήγαιναν πέρα-δώθε.Τελικά είχα καταστρέψει την βάση του μανιταριού.
Μου λέει η Robin.
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] 180px-Survden
-Είδες ότι μέσα στο δωμάτιο υπήρχαν δύο Den Den κάμερες;
-Ναι το πρόσεξα,γι'αυτό τον λόγο δεν έβγαλα την κουκούλα μου.
-Τι εννοείς;
-Χμ,έλα πάμε να φύγουμε...
Την πήρα και πέταξα προς το βουνό,από εκεί φαινόταν όλο το νησί.Ήθελα να δω αν υπήρχαν άτομα.Τώρα το πιο λογικό είναι οι άνθρωποι του νησιού να θέλουν να μας σκοτώσουν,τους κατέστρεψα το νησί.Αν πειράξουν την Robin θα τους απολιθώσω μια για πάντα...
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 6:00

Αναρωτιόμουν τι λόγο είχαν να είναι εγκατεστημένη εδώ τέτοια βάση από Bounty Hunters.Ποια είναι τα κίνητρα σου Donquixote Donflamingo; Όλοι μέσα φέραν το σύμβολο του.Αυτός ο άνθρωπος ζει για το χρήμα και την πειρατεία σκέφτηκα.Ο καιρός ήταν μια χαρά αν ξεκινούσαμε να φύγουμε τώρα απ'το νησί θα φτάναμε σε λίγες ώρες στο επόμενο νησί.Πριν προλάβω να το πω στην Robin είχαμε περικυκλωθεί απ'τους λιγοστούς πολίτες του νησιού.
-Τι θέλετε; Απαντήστε μου γρήγορα γιατί δεν μ'αρέσει να χρονοτριβώ.
-Εσύ το έκανες αυτό στο νησί μας;
-Ναι.
-Και μετά το έπαιζες δήθεν σωτήρας,ε;
-Οτι σας είπα ήταν αλήθεια και θα το κάνω.Αυτό που έγινε είναι μεγάλη ιστορία και δεν θα το αναλύσω.Αν θέλετε με πιστεύετε αν δεν θέλετε,και μου επιτεθείτε δεν θα διστάσω να σας σκοτώσω!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 14:32

Ήθελαν να μου επιτεθούν το έβλεπα στα μάτια τους αλλά ήταν πολύ δισταχτικοί.Αυτό με κουράζει σκέφτηκα.Μετέτρεψα το χέρι μου σε λάβα και άρχισα να τους καίω από απόσταση έναν έναν.Είχα απομακρυνθεί λίγο απ'την Robin για να είμαστε σε ασφαλής απόσταση.Τότε ένας βρήκε την ευκαιρία και την έπιασε από πίσω βάζοντας της ένα μαχαίρι στον λαιμό.Δεν ήταν κάτι που θα έκαμνε την Robin να φοβηθεί αλλά μόνο και μόνο στο θέαμα,ήθελα να τον σκοτώσω με τον χειρότερο τρόπο.Μέσα σε ελάχιστο χρόνο πέταξα μια αλυσίδα πάνω του με αποτέλεσμα να καρφωθεί στο πίσω μέρος του λαιμού του.Τον έσυρα απότομα μπροστά μου και του έκαψα τελείως τα άκρα.Δεν μπορούσε τώρα ούτε να κουνηθεί,ούτε τίποτα,μέσα σε λίγα λεπτά θα είναι νεκρός από αιμοραγία.
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 14:57

Δύο νέοι στόχοι έχουν προστεθεί στην λίστα μου.Τα ονόματα τους είναι Don Krieg και Donquixote Donflamingo.Ο πρώτος θα είναι λίγων λεπτών μάχη αλλά ο δεύτερος είναι μια απ'τις μεγαλύτερες απειλές του κόσμου.Για να εκπληρώσω αυτό που έχω υποσχεθεί στον Dragon,θα πρέπει να του δώσω ένα μάθημα ή ακόμα καλύτερα να τον σκοτώσω.
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] 120px-460px-Symbol_Human_Auction.svg
-Το σύμβολα που είχε μέσα στις κατακόμβες τα πρόσεξες avaton;
-Ναι τα είδα.Ξέρεις κάτι για αυτά;
-Ναι τα έχω ξαναδεί αν θυμάμαι καλά...
-Που; Στο Sabaody Archipelago;
-Ναι!
-Αυτό είναι το σήμα του Donflamingo,έχει υπό την κατοχή του πολλούς ομίλους δημοπρασιών.
-Και τι σχέση έχει με κυνηγούς επικυρηγμένων;
-Δεν ξέρω και δεν νομίζω πως θα μάθουμε σύντομα!
-Αλήθεια τι δυνάμεις έχει αυτός ο άνθρωπος;
-Δεν ξέρω ακριβώς,δεν τον έχω συναντήσει ποτέ αλλά από αυτά που έχω ακούσει,μπορώ να σου πω με σιγουριά πως είναι ένας απ'τους πιο δυνατούς ανθρώπους στον κόσμο!


Last edited by avaton on Sat 3 Apr 2010 - 20:15; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 15:09

-Robin θα ήθελα και γω να μάθω πολλά για εσένα και το παρελθόν σου...
-Θα σου πω οτι θες avaton. μου είπε και χαμογέλασε.
-Καθώς θα ταξιδεύουμε θέλω να μου μιλάς για όλα αυτά που έχεις ζήσει.Δεν ξέρω πολλά για την ζωή σου πέρα απ'το μαύρο κομμάτι!
-Σε πιο νησί θα πάμε μετά από αυτό εδώ;
-Στο Lyneel.Γιατί ρωτάς;
-Μήπως θα ήταν καλύτερα να πάμε στο νησί οπού γεννήθηκα,έχω να πάω καιρό...
-Το νησί αυτό είναι κατεστραμμένο,γιατί θες να πάμε εκεί;
-Μπορεί να μην ζει κανένας πλέον εκεί αλλά το νησί δεν έχει χάσει την ομορφιά του.Είμαι σίγουρη!
-Εντάξει τότε όπως θες εσύ θα γίνει.Δεν θέλω όμως να σου προκαλέσει μελανχολία η επίσκεψη μας στην Ohara.
-Μην ανησυχείς!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 15:15

Στην συνέχεια περπατούσαμε σιωπηλοί και οι δύο.ο.Σκεφτόμουν πως η κυβέρνηση να μην με αναγνωρίσει στο βίντεο που τραβούσε η Den Den κάμερα.Και να ξεκινήσει επικύρηξη σε έναν νέο και καλά πειρατή.Αν γίνουν έτσι τα πράματα,θα συμφαίρει αφάνταστα κάτι τέτοιο.Δεν θέλω να μάθουν πως ένας επαναστάτης έγινε πειρατής χωρίς πρώτα να μάθουν τους στόχους μου και τις προσδοκίες μου.Δεν μ'αρέσουν οι βιαστηκές κινήσεις αλλά για την Robin έπρεπε να το κάνω.Όταν συναντηθώ με τον Sengoku θα του εξηγήσω για να μην μου στείλει τους βλάκες του και αποκτήσει απόλιες...


Last edited by avaton on Sat 3 Apr 2010 - 20:15; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 16:38

Οπότε η περιπέτεια μας εδώ μου άλλαξε κάπως τα σχέδια.Δεν είχα σκοπό να εκπληρώσω τον στόχο μου ενώ θα θεωρούμε πειρατής.Θα δω τις κινήσεις τις κυβέρνησης.Αν με επικυρήξει ως πειρατή τότε θα ζήσω σαν πειρατής αυτόν τον χρόνο.Αλλαγή τροχιάς λοιπόν....

-Πάμε λοιπόν;
-Robin,είσαι σίγουρη σε ξαναρωτάω.Πως θες να πάμε στην Ohara;
-Ναι,πάμε χωρίς να με ξαναρωτήσεις!

Ανέβηκε στην πλάτη μου,μετέτρεψα τα χέρια μου σε φτερά και ξεκινήσαμε για την Ohara...

ΤΕΛΟΣ PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ] Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [PART 2 - ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΟΧΙΑΣ]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη]Dageki Story [Part 1]
» [Ολοκληρωμένη]Dageki Story [Part 2]
» [Ολοκληρωμένη] Dageki Story [Part 3]
» [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 10 - ΝΑΔΙΡ]
» [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 3 - ΝΕΑ ΑΠΕΙΛΗ;]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: North Blue Sea :: Micqueot-
Jump to: