One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeMon 17 May 2010 - 18:45

Μόλις έφτασα κατευθύνθηκα για το γραφείο του αρχηγού..Μπήκα μέσα, κάθισα σε μία καρέκλα και περίμενα να έρθει..Στο τοίχο του και στα ράφια υπήρχαν μετάλλια και βραβεία...Πήγα να σηκωθώ να τα δω αλλά εκείνη τη μπήκε μέσα ο αρχηγός..
-Κάτσε..Ωραία τώρα πες μου τι έγινε χτες..
-Τι έγινε ο Ηiguma ;
-Ξέφυγε..

Καλύτερα, γιατί του χρωστάω μία μπουνιά..
-Πες τώρα τι έγινε..
Άρχισα την αναφορά μου αλλά πρόσεχα τι έλεγα , ώστε να μην αναφέρω το φρούτο..Του είπα ότι οι πειρατές ήθελαν απλώς να κλέψουν τον άνθρωπο, και ότι μετά ο άνθρωπος έφυγε όταν εγώ πολεμούσα με τους πειρατές..
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeMon 17 May 2010 - 19:25

-Αυτά είναι όλα ;
-Ναι.. Ποια είναι η αποστολή μου ;
-Βιάζεσαι ;
-Ναι..
-Πιστεύω πως είναι καλύτερα να περιμένεις μία μέρα..Να ξεκουραστείς, είχες δύσκολη μέρα χτες..
-Όχι..Δεν χρειάζομαι ξεκούραση, είμαι μια χαρά.. Δεν σκοπεύω να χάσω μία μέρα έτσι..
-Δεν το συνεχίζω αφού ξέρω ότι δεν πρόκειται να με ακούσεις..
-Ωραία..Μπορώ να ξέρω ποια είναι η αποστολή μου ;
-Άκου..Επειδή δεν έχεις άλλη εμπειρία εκτός αυτού του νησιού, η πρώτη σου αποστολή θα είναι να κάνεις περιπολία σε μερικά νησιά στην East Blue Sea.. Όπως ξέρεις τα υπόλοιπα νησιά δεν έχουν τέτοια καλή περιπολία..Αν τα πας καλά σε αυτές τις αποστολές υπάρχει περίπτωση να πας σε αποστολή στη μεγάλη γραμμή..
-Εντάξει.. Ποιο είναι το πρώτο νησί που θα πάω ;
-Θέλω να πας στο Shell Town και να ελέγξεις τον καπετάνιο Morgan,γιατί ακούγονται κάποια πράγματα που θέλω να ελέγξεις..
-Εντάξει.. Αντίο..
-Περίμενε.. Μόνος σου θα πας ;
-Ναι..
-Είσαι σίγουρος;
-Ναι..
-Καλά.. Πάρε ένα Baby Den Den Mushi..Μόλις τελειώνεις μία αποστολή να παίρνεις να μου το λες..
-Οκ..Φεύγω
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeTue 18 May 2010 - 4:34

Με το που έφυγα, πήγα σπίτι για να πάρω ότι χρειάζομαι για το ταξίδι..Το φρούτο το άφησα στο τέλος.. Δεν είχα αποφασίσει αν θα έπρεπε να το φάω τώρα ή ποιο μετά..Το κοιτούσα αρκετή ώρα χωρίς να κουνηθώ..Καθώς το παρακολουθούσα μου φάνηκε ότι άστραψε..Ξαφνιάστηκα, αλλά δεν μπορούσα να πάρω τα μάτια μου από πάνω του..Ήταν λες και με μαγνήτιζε..Αν ήταν να το φάω θα έπρεπε να πάω κάπου απόμακρα, ώστε κανείς να μην με υποψιαστεί ..
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeTue 18 May 2010 - 4:53

Αποφάσισα ότι είναι το καλύτερο να το φάω όσο πιο γρήγορα μπορώ ώστε να μπορώ σιγά σιγά να καταλαβαίνω τις δυνάμεις που θα αποκτήσω..Πήρα ένα σάκο ώστε να μπορέσω να κρύψω μέσα το φρούτο του διαβόλου και ετοιμάστηκα να φύγω από το σπίτι.. Δεν είχα αποφασίσει που θα έπρεπε να πάω ώστε να είμαι ήσυχος , από τους άλλους.. Εκεί που σκεφτόμουν που θα πάω ώστε να είμαι μόνος μου, μου ήρθε στο μυαλό μία εικόνα..
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeTue 18 May 2010 - 5:05

Μία σπηλιά δίπλα στη θάλασσα.. Πως δεν το σκέφτηκα πιο νωρίς; Είναι το καλύτερο μέρος, κανείς δεν θα είναι εκεί. ή θα σκεφτεί να με ψάξει εκεί...Ξεκίνησα χαρούμενος αφού είχα βρει επιτέλους ένα μέρος να πάω..Καθώς προχωρούσα με χαιρέτησε ένας marine , με τον οποίο είμασταν από την αρχή, και ήταν ένας από τους λίγους, μην πω ο μοναδικός, που θα μπορούσα να πω ότι συμπαθώ από την βάση..
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeTue 18 May 2010 - 19:00

-Γεια σου Dragon..
-Γεια..
-Φεύγεις τελικά ε;
-Ναι..Δεν αντέχω να μείνω άλλο..
-Ναι ναι το ξέρω..
-Συγνώμη αλλά πρέπει να φύγω..
-Που πας ; δεν πρέπει σιγά σιγά να αρχίσεις να ετοιμάζεσαι για την αναχώρηση σου ;
-Έχω μία δουλειά που πρέπει να γίνει τώρα..
-Και να υποθέσω δεν πρόκειται να μου πεις τι δουλειά ;
-Σωστά..
Οκ...Άντε τα λέμε..
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeThu 20 May 2010 - 1:42

Ήθελα να του πω για το φρούτο, αλλά φοβόμουν την αντίδραση του, για αυτό απλώς τον αποχαιρέτησα και έφυγα..Καθώς προχωρούσα προς την σπηλιά συνάντησα αρκετά άτομα από τη βάση και επειδή δεν ήθελα να χάσω και άλλο χρόνο(είχε σχεδόν μεσημεριάσει), βγήκα από το κεντρικό δρόμο και συνέχισα από παράδρομους..Έφτασα μετά από αρκετή ώρα εκεί, αλλά όταν πήγα να μπω άκουσα κάτι ομιλίες.. Παραξενεμένος, που ήταν κάποιος εκεί , κοίταξα μέσα να δω ποιος είναι..Κοκάλωσα.. Δεν το πιστεύω πως στο μέρος που ήθελα να πάω ήταν εκείνη τη στιγμή ο..
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeThu 20 May 2010 - 18:10

..Higuma και το πλήρωμα του.. Ήταν το τελευταίο άτομο που περίμενα και ήλπιζα να δω..Ήξερα ότι οι πληγές μου δεν είχαν επουλωθεί πλήρως και δεν θα μπορούσα να τα βάλω μαζί τους αλλά δεν μπορούσα απλώς να φύγω..Από ότι είχα ακούσει ο Ηiguma δεν ήταν τόσο δυνατός, αλλά στο πλήρωμα του υπήρχαν τέσσερα άτομα που ήταν αρκετά δυνατά..Καθώς τους παρατηρούσα , ο Ηiguma μίλησε με δύο άτομα και βγήκε έξω μαζί με αυτούς και έφυγαν..Φυσιολογικά αυτοί που έφυγαν μαζί του ήταν δύο από τους τέσσερις δυνατούς , αφού έφυγαν μόνο οι τρεις τους.. Αυτή είναι η ευκαιρία μου, σκέφτηκα...Το υπόλοιπο πλήρωμα πρέπει να είχε φύγει πιο νωρίς.Μέσα είχαν μείνει τέσσερα άτομα..
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeFri 21 May 2010 - 0:40

Μπαίνω μέσα προσπαθώντας να μην με πάρουν είδηση.. Πήγα από πίσω από τον ένα και του έκοψα το λαιμό..Αυτό έκανε περισσότερο θόρυβο από αυτό που περίμενα με αποτέλεσμα να με πάρουν είδηση οι υπόλοιποι τρεις πειρατές..Με το που με είδαν όρμηξαν κατά πάνω μου, αλλά από τον τρόπο που έρχονταν φαίνονταν πως δεν ήταν δυνατοί..Τους απέφυγα εύκολα, έβγαλα το Sandai Kitetsu και τους επιτέθηκα..Με τρεις κινήσεις τους είχα νικήσει...Το καινούργιο μου σπαθί αποδεικνύονταν πολύ ανώτερο από κάθε ξίφος που είχα μέχρι τώρα..Αν και το σπαθί με βοήθησε αρκετά, οι αντίπαλοι μου δεν ήταν αξιόλογοι..
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeFri 21 May 2010 - 0:48

Τώρα το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι να γυρίσω στη βάση να αναφέρω όσα έγιναν και παραδώσω αυτούς τους πειρατές..Το φρούτο μετά από όσα έγιναν φυσικά δεν θα το έτρωγα σήμερα..Με τη πρώτη ευκαιρία που θα βρω θα πάρω τις δυνάμεις του.. Καθώς σκεφτόμουν αυτά έβαλα στους αιχμαλώτους χειροπέδες και ξεκινήσαμε όλοι μαζί για την βάση.. Έπρεπε και να φύγω σχετικά γρήγορα διότι δεν ήξερα πότε θα γυρίσουν οι άλλοι και άμα με προλάβαιναν δεν θα ήταν καθόλου καλό..
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeFri 21 May 2010 - 3:14

Μετά από αρκετή ώρα έφτασα στη βάση και παρέδωσα τους πειρατές και έκανα την αναφορά που έπρεπε..Όταν όμως πήγα να φύγω για να ξεκινήσω την αποστολή μου με φώναξαν πίσω και μου είπαν ότι ήθελε να μου πει κάτι ο αρχηγός.. Μόλις μπήκα στο γραφείο του μου είπε:



-Κάθισε.. Αναβάλλεται η τωρινή αποστολή σου..
-Όχι.. Δεν χρειάζεται, αφήστε με να πάω..
-Άκουσε με..
-Όχι εσύ άκουσε με.. Δεν μπορώ να κάτσω άλλο εδώ..
-Άκουσε ΜΕ.. Αναβάλλεται η τωρινή αποστολή σου διότι έχεις άλλη αποστολή..
-Τι αποστολή ;
-Θα πας στο Lyneel να επιβλέψεις μία μεταφορά από εκεί στο Loguetown..Είναι πολύ σημαντική αποστολή και αντιπροσωπεύεις όχι μόνο τη βάση μας αλλά ολόκληρη τη βάση του ναυτικού στη East Blue Sea..
-Ποιος μου την ανέθεσε ;
-Αυτό με παραξένεψε.. H εντολή ήρθε από τα κεντρικά..
-Χμμ..Εντάξει..Με θες κάτι άλλο ;
-Όχι..Μπορείς να φύγεις..
Back to top Go down
Monkey D. Dragon
Marine
Marine
Monkey D. Dragon


Posts : 93

[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitimeFri 21 May 2010 - 7:04

Μόλις τελειώσαμε έφυγα από το κτήριο και πήγα προς το λιμάνι.. Ένιωθα πολύ χαρούμενος που επιτέλους θα έφευγα από το νησί..Ήξερα ότι δεν ήταν αποστολή μεγάλου βαθμού αλλά μόνο και μόνο που διάλεξαν εμένα ένιωθα αρκετά υπερήφανος, κάτι που είχα να νιώσω πολύ καιρό.. Μόλις έφτασα στο λιμάνι μίλησα με κάτι άτομα και ετοιμάστηκα για την αποστολή..Με περίμενε πολύ μεγάλο ταξίδι αλλά δεν είχα πρόβλημα..Από ότι μου είχαν πει, θα συναντούσα στη διαδρομή δύο άτομα που θα με βοηθούσαν να φέρω εις πέρας την αποστολή..Δεν είχα πολλές πληροφορίες για αυτούς αλλά δεν με ενδιέφερε ιδιαίτερα..Χαιρέτησα αυτούς που ήταν εκεί και αφού όλα ήταν έτοιμα, ξεκίνησα το πρώτο μου ταξίδι................
Back to top Go down
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1   [Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1 - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη] Monkey D. Dragon..the beginning -Part 1
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη]Ryohei's Past, Beginning Of Guardians [Part 1]
» [Ολοκληρωμένη]Ryohei's Past, Beginning Of Guardians [Part 2]
» [Ολοκληρωμένη] Breaking the bond Part 1
» [Δεκτή]Monkey D. Dragon
» Monkey D. Dragon Skills

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: East Blue Sea :: Dawn Island-
Jump to: