One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]

Go down 
AuthorMessage
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeThu 15 Apr 2010 - 4:16

Επιτέλους έφτασα στο περίπου στο Goat Island. Σαν πρώτο μου ταξίδι ήταν πολύ δύσκολο να κουμαντάρω την σχεδία και να την πάω στην κατεύθυνση που ήθελα. Πέρα από αυτό το δύσκολο πράγμα, κάτι που με δυσκόλεψε αφάνταστα ήταν ο καιρός με τον οποίο είχα πολλά προβλήματα. Όλο έβρεχε και γινόταν κατακλυσμός. Με το Marine Battleship δεν ένιωθα κάτι το ιδιαίτερο όταν ταξίδευα ενώ με αυτό πέθαινα από τον φόβο μου. Δυστηχώς βρήκα τον τρόπο να τα αποφύγω στο τέλος του ταξιδιού αλλά έκανα και μιά αρχή.


Last edited by Sasagawa Ryohei on Fri 16 Apr 2010 - 4:56; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 2:39

Είμουν πολύ κοντά στο νησί μέχρι που πετάχτηκε ένα κύμα από ένα πειρατικό καράβι και παραλίγο να με ρίξει μέσα στη θάλασσα. Όμως ήταν πειρατές και αυτό με ευχαρίστησε κάπως. Κοίταξα στον ουρανό για να αναπνεύσω λίγο καθαρό αέρα και πρόσεξα κάτι να πετάει από πάνω μου. Ήταν το MMSN. Κατέβηκε στο ύψος μου και μου έδωσε ένα γράμμα από κάποιον Marine. Είμουν πολύ ανυπόμονος να δω τι λέει και έτσι το άνοιξα με την πρώτη. Περιείχε ένα γράμμα από τον αρχηγό μου ο οποίος μας έδωσε και την προιγούμενη αποστολή για το Baterilla.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 2:51

-Η αποστολή σου όντως ήταν επιτυχής και είμαι χαρούμενος για αυτό. Επίσης έχω να σου αναφέρω πως το φρούτο που έφαγες κατά την διάρκεια της αποστολής σου θα είναι ένα από τα σημαντικότερα όπλα σου ενάντια στους εχθρούς σου. Εγκρίνω την αίτησή σου περί περιπέτειας και εξερεύνησης. Για ότι νέο θα σε ειδοποιήσουμε από εδώ το Marine Headquarters.
Αυτά έγραφε το γράμμα από τον αρχηγό μου. Είμουν πολύ χαρούμενος που αυτή ήταν η απάντησή του. Τέλος όμως αυτά. Είχα πλέον να πιάσω πειρατές και να τους μεταφέρω στο αρχηγείο.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 2:56

Το προιγούμενο κύμα με είχε απομακρύνει από το νησί κάμποσο αλλά ξαναβρήκα τον ρυθμό μου και επιτέλους πάτησα πάνω στο νησί. Ήταν πολύ όμορφο νησί παρόλο που κατοικόταν μόνο από κατσίκες από ότι έχω διαβάσει σε εφημερίδες. Επίσης έχω ακούσει πως σε αυτό το νησί κατοικεί ένας άνθρωπος ο οποίος οδηγεί τις κατσίκες και κρύβει και έναν θυσαυρό στο νησί. Αλλά δεν ήταν τίποτα άλλο από ψέμματα. Λοιπόν με το που κατέβηκα ξεκίνησα για την αναζήτηση των πειρατών, πράγμα που θα ήταν πολύ εύκολο σε ένα τόσο μικρό νησί.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 3:01

Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω τις δυνάμεις του δακτυλιδιού μου μαζί με τις δυνάμεις του φρούτου μου. Έτσι οι φλόγες βγήκαν από το δακτυλίδι και τότε εγώ άρχισα να τρέχω όσο πιο γρήγορα μπορώ. Η ταχύτητά μου ήταν συγκλονιστική αλλά δεν πολυάλλαζε με το δακτυλίδι. Φαίνεται πως η ταχύτητα του φωτός δεν μπορεί να ξεπεραστεί εύκολα. Έτρεξα παραλιακά για να βρω το καράβι τους. Από χιλιόμετρα μακριά το είδα αραγμένο σε κάτι βράχια. Βασικά φαινόταν περισσότερο τσακισμένο παρά αραγμένο. Πλησίασα όσο πιο πολύ μπορούσα για να μην με καταλάβουνε.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 3:03

Είδα πολλούς πειρατές να έρχονται με βαρκούλες από το πλοίο. Ήταν περισσότεροι από 50. Δεν ήξερα το όριο των δυνάμεών μου και έτσι δεν το ρίσκαρα αυτή τη φορά. Πολλοί ερχόντουσαν κολυμπώντας και πολλοί ήταν χτυπημένοι. Τους περίθαλβαν όταν το ένστικτό μου μου είπε να τους επιτεθώ. Το σώμα μου κινήθηκε μόνο του και καταλάθος έπεσα σε έναν θάμνο τραβώντας την προσοχή των πειρατών. Σηκώθηκα πάνω και τους είδα όλους να τρέχουν καταπάνω μου σαν δαιμόνια.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 3:08

Δεν γινόταν να έκανα τίποτα άλλο και έτσι έμεινα να τους πολεμίσω.
-Ακίνητοι όλοι σας. Η Δικαιοσύνη θα σας χαρίσει μιά δεύτερη ευκαιρία αν παραδωθείτε.
Εκείνοι κοιτάχτηκαν για λίγη ώρα. Μετά με κοίταξαν και μου ξαναόρμησαν.
-Δεν καταλαβαίνετε από λόγια εε? Τότε θα σας κάνω να το εμπεδώσετε με πράξεις ότι κανείς δεν νικάει ενάντια στους Marine.
Πάλι δεν μου έδωσαν σημασία και άρχισαν να μου επιτίθενται με τα σπαθιά τους μόλις έφτασαν σε μιά επιθυμητή απόσταση. Το πρώτο σπαθί πέρασε ακριβώς μέσα από την κοιλιά μου μη κάνοντας μου ζημιά.
-Το φως δεν κόβεται ούτε τρυπιέται.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 3:17

... τους είπα. Εκείνοι δίστασαν και μερικοί έκαναν κάποια βήματα προς τα πίσω. Φοβήθηκαν φυσικά γιατί όχι μόνο τους το είπα αλλά το τέσταραν και μόνοι τους. Είμουν φτιαγμένος από φως και δεν ένιωθα από τέτοιες απλές επιθέσεις. Τότε άρχισαν οι πυροβολισμοί. Δεν καταλάβαιναν τι ακριβώς γινόταν.
-Μην προσπαθείτε άλλο και απλά παραδοθείται. Θα κερδίσετε τις ζωές σας. Αν συνεχίσεται δεν θα τις εγγυειθώ. Τελευταία προειδοποίηση. Σταματήστε τώρα.
Είχαν χάσει το σκοπό τους από την έκπληξη και δεν σταμάταγαν να με βαράνε με τα όπλα τους.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 3:23

Πολλοί είχαν γονατίσει από την θλίψη και την απογοήτευση. Δεν ξέρω γιατί αλλά ήταν ψυχολογικά κατεστραμμένοι και γι'αυτό δεν είμαι ο μόνος υπεύθυνος. Κάτι έγινε πριν αυτό το ταξίδι τους που τους διέλυσε.
-Δεν πιστεύω να του παραδοθείτε? Μας περιμένει η Μεγάλη Γραμμή. Μην τα παρατάτε εδώ. Λίγο ακόμη και φτάσαμε. Ξεχάστε το προιγούμενο συμβάν και συγκεντρωθείτε εδώ. Πολεμάμε έναν δυνατό τύπο.
Όλοι σηκώθηκαν αυτόματα και στράφηκαν προς τα εμένα. Είδα κάποιον να έρχετε από την θάλασσα ο οποίο φορούσε διαφορετικά ρούχα από τους άλλους.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 3:28

Ήταν ένας τεράστειος τύπος με καφέ γένια ο οποίος με δυσκολία μίλαγε γιατί έβηχε και έφτυνε αίμα συνεχώς. Δεν μπορούσα όμως να καθυστερήσω άλλο και γι'αυτό άρχισα τις επιθέσεις. Έτρεξα στον πιό κοντινό μου και του έκανα Light Speed Kick. Πετάχτηκε πολλά μέτρα μακριά και μετά έπεσε στην θάλασσα. Όλοι τρόμαξαν και υποχώρισαν και άλλο. Συνεχώς μεταφερόμουν στην τοποθεσία κάποιου και του έκανα την ίδια κίνηση. Από μακριά φαινόταν σαν να έβλεπες πυροτεχνήματα. Έτσι πεταγόντουσαν και οι πειρατές. Οι κινήσεις μου ήταν τόσο γρήγορες που με άφησαν να τους αποτελειώσω σχεδόν όλους σε χρόνο μηδέν...
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 3:32

Η απελπισία τους δεν περιγραφόταν με τίποτα. Ευτυχώς που είμουν σε φόρμα παρόλο που δεν προπονήθηκα για 3 μέρες περίπου. Είπα να δοκιμάσω μιά νέα κίνηση που θα συνδίαζε τις δυνάμεις του του Pika Pika no mi (ο αρχηγός μου μου έγραφε στο γράμμα του για το όνομα του φρούτου μου γι'αυτό το ξέρω) και την φυσική μου δύναμη που ήταν πολύ μεγάλη λόγω της σκληρής προπόνησής μου στα παιδικά μου χρόνια. Η νέα μου κίνηση ήταν μια πολύ δυνατή μπουνιά που θα μπορούσε να διαλύσει με ένα άγγιγμα απλό έναν πολύ δυνατό και σκληρό τοίχο.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 3:39

Έτσι έτοιμος να την πρωτοδοκιμάσω πλησίασα αργά έναν πειρατή αλλά εκείνη τη στιγμή ο αρχηγός τους πήρε σειρά μπροστά στον δικό του προστατεύοντας τον. Είχε πολλά κότσια για να κάνει κάτι τέτοιο.
-Καπετάνιε... μα...
-Μην μιλάς άχρηστε απλά φύγε όσο πιο γρήγορα μπορείς. Μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο. ΤΟ ΊΔΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΌΛΟΙΠΟΙ! ΜΗΝ ΣΚΈΦΤΕΣΤΕ ΤΊΠΟΤΑ ΆΛΛΟ ΕΚΤΌΣ ΑΠΌ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΊΑ ΣΑΣ!
-Δεν θα ωφελήσει και το ξέρεις. Δεν μπορεί κανείς να ξεφύγει από τις δυνάμεις μου. Πίστεψε με.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 3:43

-Σκάσε εσύ άθλιε δεν αξίζεις ούτε μιά δεκάρα μπροστά στον τρομερό και φοβερό Br...
-Maximum Cannon!!!!!!!
Τον διέκοψα καθώς μίλαγε και του έριξα τη νέα μου επίθεση. Η γροθιά μου μπήκε ολόκληρη μέσα στο πρόσωπό του βυθίζοντας την περιοχή με τη μύτη του μέσα. Εκσφενδωνίστηκε και χτύπησε πάνω στο πλοίο τους δημιουργώντας του μιά τεράστεια τρύπα στην πλώρη του η οποία ήταν όσο βαθιά όσο και το μήκος του πλοίου. Φαίνεται πως τον χτύπησα λίγο δυνατότερα από όσο έπρεπε.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 3:47

Το πλοίο τους (για να δείξω την δύναμή μου) βρισκόταν 2 χιλιόμετρα από την ακτή. Ήταν πλέον έτοιμο να βυθιστεί. Ο καπετάνιος τους τώρα θα βρισκόταν στον βυθό της θάλασσας μιάς και τρύπησε το πλοίο και μπροστά και πίσω.
-Συγνώμη που δεν σε άφησα να τελειώσεις την πρότασή σου απλώς ο χρόνος είναι πολύ σημαντικός εδώ. Δες το ως δώρο που δεν σε έκανα να καταλάβεις τίποτα από το χτύπημα και πέθανες αμέσως αφού μου είπες ότι δεν αξίζω δεκάρα.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 4:07

-Εσείς είστε οι επόμενοι. Μην κουνηθείτε. Αν έστω και ένας κουνηθεί θα πεθάνετε όλοι. Αφήστε με να σας μεταφέρω στα HQ χωρίς αντιρρήσεις.
-Ο καπετάνιος μας πέθανε τόσο απλά και γρήγορα. Δεν γίνεται αυτό. 2 απανωτές ήττες και αυτή φαίνεται η τεέυταία μας. ΤΡΕΞΤΕΕΕΕΕΕεε...
-Light Speed Kick!
Του το έριξα με όλη μου τη δύναμη. Δεν ξέρουμε ακριβώς που πετάχτηκε αλλά το θέμα είναι πως δεν είδαμε την τρομερή αυτή εκκίνηση από την κλοτσιά του φωτός. Είχαν μείνει περίπου 10.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 4:17

Είπα να μην τους κάνω τίποτα εγώ και απλά να καθίσω πιο πέρα και να δω την συνέχεια. Στη θέση μου έβαλα τον Kangaryu το αγαπημένο μου κατοικίδιο. Το πως τον έβγαλα είναι μιά απλή διαδικασία. Ο Kangaryu είναι αποθηκευμένος μέσα σε ένα πολύ μικρί κουτάκι όσο η παλάμη μας. Το κουτάκι ενεργοποιήται με το που εισέρθει σε επαφή με τις φλόγες του ήλιου από το δακτυλίδι μου. Αυτή είναι η διαδικασία με την οποία τον καλείς. Με το που βγήκε από το κουτί πήδηξε πάνω μου και άρχισε να παίζει αλλά με το που είδε τους πειρατές άλλαξε έκφραση και τους όρμησε.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 4:39

Ήξερε και διάβαζε τα συναισθήματά μου. Είμασταν φίλοι από πάντα. Εκείνοι του επιτέθηκαν γιατί τον μπέρδεψαν με κανονικό ζώο. Προσπάθησαν να τον πετύχουν με σπαθιά αλλά τα απέφυγε με πολύ ευκολία και τους αντεπιτέθηκε με μπουνιές και κλοτσιές. Όλοι έπεφταν κάτω αναίσθητοι. Ο τελευταίος παρακάλαγε για την ζωή του αλλά οι προειδοποιήσεις είχαν λήξει μαζί με το περιθώριο που τους έδωσα να παραδοθούν. Ο Kangaryu δεν τον χτύπησε γιατί του είπα να σταματήσει και τον ξαναέβαλα στο κουτί.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 4:43

-Σας είπα να το κάνετε αυτό πριν πολύ ώρα. Συγνώμη αλλά κανείς δεν σε σώζει... Maximum Cannon.
Εκείνος πετάχτηκε μέσα στο δάσος του νησιού και όχι στην θάλασσα όπως πολύ άλλοι. Είχα καθαρίσει πλέον ένα ολόκληρο πλήρωμα από 50 τουλάχιστον άντρες. Η δύναμή μου ήταν πολύ τρομαχτική. Μετά από την καταστροφή του πληρώματος δοκίμασα να μεγαλώσω την δύναμη του Maximum Cannon με το Vongola Sun Ring αλλά δεν έπιασε και έγινε μιά μικρή εκρηξούλα. Οι 2 δυνάμεις αλληλοεξουδετερόνονταν.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 4:47

Άφησα αυτού του είδους πειράματα και συγκεντρώθηκα σε κάτι άλλο. Έτσι όπως έβλεπα τους πειρατές μέσα στη μάχη να πετάγονται με τέτοια ταχύτητα και δύναμη σκέφτηκα να δημιουργήσω μιά επίθεση σαν ακτίνα φωτός. Έστρεψα το χέρι μου προς το πειρατικό πλοίο και σκέφτηκα μια ακτίνα να βγαίνει από το δάκτυλό μου. Τότε προς μεγάλη μου έκπληξη έγινε. Πετάχτηκε μια ακτίνα φωτός από το δάκτυλό μου και κατευθυνθήνθηκε στο καράβι τους δημιουργώντας μιά τεράστεια έκρηξη που έφτασε μέχρι τις ακτές του νησιού.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 4:50

Μετά από αυτό το πειρατικό πλοίο είχε εξαφανιστεί και δεν υπήρχε τίποτα πλέον. Η δύναμη της ακτίνας μου ήταν άκρως καταστρεπτική. Η έκρηξη συκλόνησε όλο το νησί και τα ζωντανά πάνω σε αυτό. Δεν το πίστευα πραγματικά. Την ονόμασα Light Beam και έτσι αποφάσισα να ετοιμαστώ και να φύγω από το νησί μιάς και δεν έχει τίποτα άλλο να κάνω. Οι πειρατές είχαν ολοκληρωτικά καταστραφεί. Κανείς δεν έζησε. Πήγα μέσα στο δάσος του νησιού για να ψάξω για τροφή γιατί πείναγα πολύ.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitimeFri 16 Apr 2010 - 4:55

Με το που μπήκα είδα ένα σωρό φρούτα να κατρακυλούν στο έδαφος και να έρχονται κατά πάνω μου.
-Ευχαριστώ... είπε μια φωνή από το πουθενά.
Μετά από αρκετή ώρα που σκεφτόμουν θυμήθηκα τι λέγανε για έναν άνθρωπο ο οποίος ζει σε αυτό το νησί. Μάζεψα τα φρούτα και πήγα πίσω στη σχεδία. Τα μισά τα έφαγα στον δρόμο μου προς τα εκεί αλλά δεν πειράζει αυτό τώρα. Αποφάσισα να στείλω και άλλο γράμμα προς τη βάση των Marine και πιο συγκεκριμένα στον αρχηγό μου για να του πω τι κατάφερα στο νησί. Δεν περίμενα απάντηση και έτσι ξεκίνησα για ένα νέο νησί. Το Ilusia...

Τέλος Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]
Back to top Go down
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2] Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 1]
» [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]
» [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 1
» [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2
» [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: East Blue Sea :: Goat Island-
Jump to: