One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line

Go down 
AuthorMessage
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeWed 5 May 2010 - 2:36

Σιγα σιγα ,αφηναμε πισω μας το νησι των Αμαζονων,το Amazon Lily.Καθως εκανα κουπι ,εριχνα κλεφτες ματιες πισω στο νησι.Κριμα που δεν ειχα την ευκαιρια να δω την Boa Hancock.Ειχα ακουσει παρα πολλα για αυτην,για την δυναμη της αλλα κυριως για την απιστευτη ομορφια της.Ομως,απο την αλλη εβλεπα την Nami,η οποια ηταν η πιο ομορφη γυναικα που ειχα δει ποτε μου.
-Ace,ειμαστε τυχεροι που γλυτωσαμε απο τις Αμαζονες χωρις να αντιμετωπισουμε την Boa Hancock.
Τα λογια της ερχοταν σε αντιφαση με τις σκεψεις μου,αφου θα ηθελα να την δω.Ομως το να την αντιμετωπισω δεν ηταν κατι που ηθελα.
-Οντως,ημασταν τυχεροι,Nami.


Last edited by Portgas D. Ace on Wed 5 May 2010 - 4:00; edited 1 time in total
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeWed 5 May 2010 - 2:48

Συνεχισα να κανω κουπι,με ενα σταθερο ρυθμο.Ενω κοιτουσα το Reverse Mountain,που συνεχως το πλησιαζαμε και παλι,ηρθαν στο μυαλο μου σκεψεις απο το παρελθον.
Αναρωτηθηκα τι να κανει ο Luffy.Ηδη απο οτι ειχα ακουσει ειχε γινει αρκετα διασημος στο East Blue,αφου ειχε νικησει αρκετους πειρατες με bounty στην θαλασσα αυτη.Μακαρι να τον ξαναεβλεπα στην Grand Line,ως εναν πολυ δυνατο πειρατη.
-Τι σκεφτεσαι, Ace?Φαινεσαι χαμενος στις σκεψεις σου.
-Ναι,αφαιρεθηκα λιγο.Σκεφτομουν τον Luffy,τον αδερφο μου.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeWed 5 May 2010 - 3:14

-Δεν μου εχεις πει πολλα για τον αδερφο σου,Ace.
-Xαχα.Ειναι απιστευτος.
-Γιατι γελας?
-Ξερεις,με τον Luffy δεν ειμαστε πραγματικα αδερφια.
-Τι εννοεις ,Ace.Μου ειπες οτι ειναι αδερφος σου.
-Το οτι δεν ειναι βιολογικα αδερφος μου δεν σημαινει οτι δεν ειναι αδερφος μου.
Και ενω ειπα αυτα τα λογια,χαθηκα και παλι στις σκεψεις του παρελθοντος.Το πως ο Luffy κερδισε την εμπιστοσυνη μου ,και αργοτερα την αγαπη μου.
-Παλι χαθηκες ,Ace?
-Ναι ,μαλλον.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeWed 5 May 2010 - 3:21

Ενω μιλουσα με την Nami,και πλησιαζαμε στο Reverse Mountain παρατηρησα οτι μπροστα μας,καθισμενο πανω σε ενα βραχο στο πελωριο βουνο,ειδα ενα πουλι.Αλλα δεν ηταν συνηθισμενο πουλι,εμοιαζε να φλεγεται.
-Το βλεπεις αυτο Nami?
H Nami γυρισε προς το πουλι και κοιταξε με προσοχη.Φανηκε εκπληκτη μολις το ειδε.
-Ace,αυτο μοιαζει με...αδυνατον...δεν γινεται,ειναι απλα μυθος.Δεν μπορει να υπαρχει ενα τετοιο πουλι.
-Ειναι ενας φοινικας,Nami.Το βλεπουμε και οι δυο,αρα υπαρχει.Δεν χωραει αμφιβολια.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeWed 5 May 2010 - 3:28

-Καταπληκτικο,Ace δεν πιστευα οτι μπορει να υπηρχε πραγματικα ο φοινικας.Παντα νομιζα οτι ειναι μυθος.
-Οχι Nami.Δεν ειναι μυθος.Εχω συναντησει καποιον,που ηταν ο ιδιος φοινικας.
-Τι εννοεις?
-Mythical Zoan Devil Fruit.Αυτο το ειδος φρουτων,ειναι πιο σπανιο και απο Logia.Δινει την ικανοτητα στον χρηστη να παρει την δυναμη καποιου μυθικου πλασματος.
Συνεχισα να κοιταω τον φοινικα,οσο μιλουσα στην Nami.Ειχε γυρισμενο το κεφαλι του προς το μερος μου και ενιωθα να με κοιταει μεσα στα ματια.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeWed 5 May 2010 - 3:37

-Nami,θα παρουμε αυτον τον φοινικα μαζι μας.
-Τι εννοεις μαζι μας?Δεν μπορουμε να εχουμε μαζι μας ενα φοινικα ,Ace.
-Γιατι οχι?Ισως φανει και χρησιμος.
Οσο πλησιαζαμε στον φοινικα,αυτος δεν κουνηθηκε καθολου και δεν πηρε τα ματια του απο τα δικα μου.Ενω περνουσαμε διπλα του,και μπαιναμε στο Reverse Mountain ,ημουν ετοιμος να τον αρπαξω μαζι μου.
Αλλα ενω ημουν ετοιμος,αυτος ηρθε και εκατσε στον ωμο μου.Δεν ηταν πολυ μεγαλος,καμια σχεση με την μορφη που επαιρνε ο Marco.Ειχε το μεγεθος μικρου αετου.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeWed 5 May 2010 - 3:43

Με τον φοινικα καθισμενο στον ωμο μου συνεχισαμε στο Reverse Mountain.Δεν χρειαζοταν να περασουμε τα ιδια με πριν.Απλα θα περνουσαμε και θα μπαιναμε στην Grand Line.
-Ace,δεν μου ειπες,ομως για τον αδερφο σου.
-Ακου ,Nami.Ο Luffy και εγω δεν ειχαμε γονεις.Ο Luffy ειναι βιολογικος εγγονος του Garp.Mας αφησε να μεγαλωσουμε στα βουνα,οχι και στις καλυτερες συνθηκες.
Στην αρχη δεν τον συμπαθουσα καθολου,γιατι εμοιαζε με μικρο κλαψιαρικο.Αλλα μετα,κερδισε τον σεβασμο μου και την εμπιστοσυνη μου.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeWed 5 May 2010 - 3:49

-Μαλιστα.Δηλαδη ποσον ετων γνωρισες τον Luffy?
-Hμουν περιπου δεκα οταν ηρθε ο Luffy στο βουνο που μεγαλωνα,στο σπιτι της οικογενειας Dadan.Τωρα ομως,ειμαστε περισσοτερο και απο αδερφια.Θα εκανα τα παντα για να μην παθει τιποτα ο μικρος μου αδερφος.Απο μικρος μου προκαλουσε συνεχως προβληματα.Αλλα οταν χρειαστηκε εδειξε οτι εχει κοτσια,και οτι ειναι πολυ δυνατος και θα γινει ακομα περισσοτερο.
Δεν μιλησαμε στην υπολοιπη διαδρομη στο Reverse Mountain,και το ταξιδι περασε ηρεμα,περα απο μερικα κραξιματα του φοινικα.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeWed 5 May 2010 - 3:55

-Νami,επιτελους,θα μπουμε στην Grand Line μια και καλη.Και σιγα σιγα,νησι σε νησι,θα την κατακτησουμε ολη.
-Ναι,Ace.
-Αλλα νομιζω οτι πρεπει να αγορασουμε και ενα καραβι.Και μετα να μεγαλωσουμε το πληρωμα.
-Εχεις σκεφτει ονομα για το πληρωμα σου,οταν θα εισαι ετοιμος να το δημιουργησεις?
-Βεβαιως ,εχω σκεφτει.The Spade Pirates
Και παλι δεν μιλησε η Nami.Ηθελα να της μιλησω για το φιλι που δωσαμε,αλλα δεν ειχα το κουραγιο,δεν ηθελα να την χασω.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitimeWed 5 May 2010 - 4:00

Επιτελους,μετα απο αρκετες ωρες στο Reverse Mountain,ημουν ετοιμος να μπω στην Grand Line.
Μετα απο 2 χρονια στις θαλασσες ,ημουν πλεον ετοιμος να μπω στην Grand Line,εκει οπου κανουν κουμαντο οι δυνατοτεροι πειρατες στις εφτα θαλασσες.
-Ace,γιατι θελεις να μαθεις για τον πατερα σου?Για να τον βρεις?Για να αναπληρωσεις τον χρονο που χασατε?
-Οχι βεβαια ,Nami.Ο πατερας μου,οποιος και αν ηταν δεν αξιζει τιποτα.Απλα θελω να μαθω το ονομα του.Και αν ειναι ακομα ζωντανος να τον κανω να πληρωσει για τον θανατο της μανας μου,Portgas D. Rouge.
Back to top Go down
Sponsored content





[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line   [Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Oλοκληρωμενη]Τhe Grand Line
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: Red Line :: Reverse Mountain-
Jump to: